lucie S.

Pro ženy, které jsou

JEDINEČNÉ.

lucie S.

Pro ženy, které jsou

SAMY SEBOU.

obavy ohledně focení

Mnoho mých klientek se potýká před focením s různými obavami. Ráda bych napsala, že je to úplně přirozené a že to naprosto chápu. Focení, kde se nejspíš budete i poněkud odhalovat, může být stresující a často vlastně netušíte, do čeho jdete, kdo Vás bude fotit a jak to bude probíhat. 

Focení ve studiu

Ráda bych Vám napsala pár řádků o tom, co Vás čeká a blíže o tom, jak probíhá samotné focení. Poté, co dorazíte do studia, uvařím Vám kávu, čaj nebo něco jiného k pití a půjdeme na líčení a česání. Tím strávíme asi hodinu až hodinu a půl (podle délky a hustoty vlasů, a také podle toho, jak moc se zapovídáme). Poté společně vybereme oblečení na všechny části focení a Vy se v soukromí převléknete. Fotit začínám vždy zlehka a postupuji tak, aby to pro Vás bylo příjemné. Fotky Vám pravidelně ukazuji, abyste viděla, jakým směrem se udáváme. 

Ráda bych zdůraznila, že od Vás nemám jakákoliv očekávání ohledně toho, jestli umíte pózovat nebo se tvářit. Pracuji především s nemodelkami, a je to naprosto běžná součást mé práce, zachytit Vás v tom nejlepším světle (a mám s tím opravdu veliké zkušenosti). Klientky říkají, že je se mnou legrace a že se cítily jako s kamarádkou. 

Focení u Vás doma

Pokud se tak domluvíme, přijdu k Vám a udělám Vám velmi přirozený make-up a vlasy, mezitím si popovídáme. Pak mrkneme na oblečení, které jste si připravila a probereme, jak se hodí k účelu focení, který má splnit. Budu moc ráda, pokud mi ukážete Váš domov, abych mohla nasát jeho atmosféru a najít místka k focení. Je velice důležité, abyste byla v tu dobu doma sama a mohla se tak na focení co nejvíc soustředit. Opravdu nemusíte mít uklizeno, naopak budu ráda, když to u Vás doma budet vypadat tak, jako když se tam cítíte dobře. Poté společně projdeme focením, které se nedá dopředu naplánovat, vždy záleží na Vašem domově, Vás a dostupném světlu (a to je pro mě obrovská inspirace). 

A jak přistupuji k focení?

Umím ženu, kterou fotím, napózovat klidně po konečky prstů, ale i podpořit k tomu, aby zkusila něco vyjádřit sama. Nemusíte se ničeho obávat. Je pro mě důležitá uvolněná atmosféra, ve které focení probíhá. Jsem opravdu moc hodná, od přírody přátelská a podporující. Zajímám se o sebelásku a sebepřijetí a jsou to témata, kterým doopravdy rozumím. Nemám na Vás žádné nároky, nepotřebuji abyste splňovala jakákoliv kritéria krásy ebo čehokoliv jiného. Naopak mám opravdu pochopení pro všechny přirozené součásti focení, "tělesné neduhy" a mám přirozenou úctu k jedinečnosti každé ženy, kterou absolutně respektuji. Také miluji lidské příběhy, takže pokud mi budete chtít vyprávět ten Váš, nemůžu se dočkat a běžím dát popcorn do trouby. :) Zkrátka myslím si, že jsem opravdu lidská a snažím se být při focení ne jako profesionální sfinga, ale jako autentická přijímající podpora. Tohle všechno Vám nepíšu, abych se pochválila, ale proto, abyste věděla, že jsem tu opravdu pro Vás a že spokojenost mé klientky je pro mě při focení vždy na prvním místě.

zpět

více než 2000 ŽEN
od roku 2009

lucie.schweinerova@gmail.com

studio:
U DUBU 23, PRAHA

Krása je jako vetkaná nit do každé vrásky, do každé obliny, do jizev, co nechceš mít.

Krása je nositelem příběhu, o tom, kdo jsme, 
o lásce a radosti, o tom, jak milujeme,
o jedinečnosti.

LUCIE S.