lucie S.

Pro ženy, které jsou

JEDINEČNÉ.

lucie S.

Pro ženy, které jsou

SAMY SEBOU.

co si vzít na sebe na focení?

Co si vzít na focení na sebe? To je otázka, kterou si pokládá každá má klientka. Samozřejmě se to liší podle typu focení, ale pokud Vám mohu něco doporučit, pak je to, abyste si vzala takové oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně a které podtrhuje to, kdo jste. Nemusíte si kupovat nic nového nebo něco, co není Váš styl jen kvůli focení. Není potřeba se do někoho stylizovat. Jestli doma nenosíte korzety a vysoké podpatky, pak je určitě není potřeba nosit na focení. Pokud dáváte přednost jednoduchému, bavlněnému spodnímu prádlu, pak si ho na focení klidně vezměte. Neexistují žádná pravidla, co se musí nebo nemá. Jediné, co bych Vám za sebe ráda doporučila, je, abyste volila takové oblečení, ve kterém se cítíte svá a osobitá, které Vám dobře sedne a kde si nemusíte dávat pozor, že se něco “nakrčí” nebo “vyleze”.

Portét duše
Portét duše je specifické focení, kde je třeba nepoutat ničím pozornost od Vás a od Vašich očí. Aby vhled do Vašeho světa byl pravdivý, je dobré se neschovávat za křiklavé barvy a vzory. Skvěle poslouží jednoduché kousky v neutrálních barvách - černá, bílá, pastelové barvy a béžová, ale také zemité odstíny. Čím míň bude oblečení odpoutávat pozornost od Vašich očí, tím líp. Skvěle se hodí jednoduchá trička, halenky, bílá košile nebo třeba rolák. Vyjímkou bývají barevné ženské kousky nesoucí pro Vás osobní spirituální význam.

Nahá jsem krásná
Toto focení probíhá ve studiu a skládá se ze tří částí. Začínáme beauty portrétem - zde se skvěle hodí něco, kde se cítíte žensky a osobitě, kde jste to Vy - klientky si nosí oblíbené šaty, zajímavé a osobité, módní kousky, huňaté svetry a ponožky, ale také třeba kašmírový svetr po babičce s osobním významem. Poté následuje světlé boudoir focení, které probíhá nejvíce v posteli. Skvělě se hodí světlé nebo barevné spodní prádlo a body, které je možné na začátek doplnit župánkem, košilí, svetříkem nebo kardiganem. Poté budeme fotit tmavou část nazvanou noir, kde převažují černobílé fotky, siluety a detaily. Pro tento typ focení se dobře hodí černé body, sexy prádlo, punčochy, podvazky nebo vysoké lodičky. Je možné pojmout noir i více jednoduše nebo sportovněji lazené, záleží jen na Vás, čemu dáváte přednost.

Obecně klientkám doporučuji přinést si tři druhy barev oblečení - něco bílého ( bílá je ženská, elegantní, minimalistická, čistá), něco černého (černá je sexy, tajemná) a něco barevného. Sytá nebo pastelová barva vnese do focení trochu zábavy, romantiky, radosti a čerstvého vzduchu, aby nebyl daný soubor třeba jen čenobílý. I když to není nutné, pokud to tak necítíte.

Doplňky volte tak, aby doplňovaly Váš styl a spíše, aby nebraly pozornost Vám samotné. Skvělé je vzít si šperky s osobním významem. Pokud nosíte brýle, ráda Vám v nich udělám pár fotek, ale nedoporučuji je (kvůli reflexím) použít na celé focení. Ve studiu si take můžete zapůjčit lodičky na vysokém podpatku ve velikostech 37-41.

Opravdová Já
Vzhledem k tomu, že focení probíhá u Vás doma, máme přístup do Vašeho šatníku, takže nemusíte nic balit. Skvěle postačí, když (třeba na postel) připravíte pár kousků, které si myslíte, že Vás charakterizují a které jsou v souladu s tím, kdo jste a jak se cítíte, když jste doma, pravdivá a svá. Může to být domácí pohodlné oblečení, huňaté svetry, mikiny, trička nad pupík, sportovní spodní prádlo, romantické prádlo, pyžama, tlusté ponožky nebo cokoliv, co je pro Vás osobité, pohodlné a neodpoutává od Vás příliš pozornost. Pokud doma nechodíte v saténovém županu a pantoflíčkách s peříčky, není třeba se takto stylizovat ani na tento styl focení. 

zpět

více než 2000 ŽEN
od roku 2009

lucie.schweinerova@gmail.com

studio:
U DUBU 23, PRAHA

Krása je jako vetkaná nit do každé vrásky, do každé obliny, do jizev, co nechceš mít.

Krása je nositelem příběhu, o tom, kdo jsme, 
o lásce a radosti, o tom, jak milujeme,
o jedinečnosti.

LUCIE S.