Můj pohled na líčení k boudoir focení

9/18/2018

Možná jste zaznamenali, že si své klientky na boudoir focení líčím už přes rok sama. Proč jsem se k tomu rozhodla? Protože stejně tak jako při focení udělám stovky rozhodnutí (o tom, jak klientku napózovat, jak použít dostupné světlo a jak například fotografii komponovat nebo exponovat), tak i při líčení se mnohokrát rozhoduji, jak to pojmout. Moje rozhodnutí se totiž podvědomě odvíjejí od toho, jak jsem svou klientku poznala před focením, třeba na konzultaci, a od toho, jak to cítím já sama (a to se odráží do mého stylu práce).

Jak to cítím? Mám pocit, že při boudoir focení by neměl make-up hrát hlavní roli, neměl by odvádět pozornost od klientky. Mým cílem je upravit pleť a zvýraznit rysy. Nechtěla bych, aby až budou moje klientky ukazovat někomu fotky, uslyšely “Tobě to tak sluší, vůbec bych tě nepoznal!”. Navíc si také myslím, že muži obecně nemají rádi přehnaný make-up, ale vzhledem k tomu, že focení je hlavně pro ženy samotné, nehraje to tak roli (i když pokud i partner je z fotek nadšený, je to rozhodně plus). Jednoduše nemám pocit, že bych chtěla své klientky schovávat za Kim Kardashian look a dělat z nich někoho jiného.

Na druhou stranu je přirozenost sice trend, ale i ženy si rády hrají s make-upem. Proto pokud má moje klientka ráda tmavší oční stíny a je pro ní přirozené je nosit každý den, nemám problém udělat líčení tmavší. Jde mi jen o to, abych klientku, která se třeba ani moc nelíčí, nestylizovala do někoho, kdo není. Nejde mi o to ukázat, jak by vypadala, kdyby byla holka z plakátu, ale spíše o to zaznamenat, jak vypadala v určitém časovém období, na které chce mít vzpomínku a to způsobem, aby si za pár let neřekla, že ten make-up je už děsně nemoderní. A hlavně, myslím si, že rudá rtěnka nevyjde z módy snad nikdy, takže pokud má klientka chce, ráda ji na nějakou část focení udělám rudé rty. Stejně jako v případě krásné Adély, která mi dovolila uveřejnit několik jejích fotek s přirozenou i rudou rtěnkou.

 

Adélo, moc děkuji!

 

KATEGORIE:

SDÍLET NA

Řekli jste:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

zanechte komentář